Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2024.05.17

Patarimai, kaip lengviau išgyventi sesiją?

Beveik kiekvieno studento gyvenime egzaminų sesija – tai sunkiausias periodas studijų metu. Juk per kelias savaites reikia parodyti savo žinias daugybėje skirtingų sričių. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos psichologė Gabija Sruogiūtė-Stašienė pateikė keletą patarimų, kaip lengviau ir su kuo mažiau streso įveikti egzaminų sesiją.

STRAIPSNIS VIDEO FORMATU (spauskite čia)

LMTA psichologė Gabija Sruogiūtė-Stašienė:

„Pasidalinsiu keliais patarimais, kaip sumažinti įtampą kylančią egzamino metu. 

Pirmiausia, reikėtų paminėti, jog jaudintis yra visiškai normalu. Visi žmonės prieš svarbius gyvenimo įvykius, ypač egzaminus, patiria nerimą ir jaudinasi. Nedidelis jaudulys, iš tiesų, net yra naudingas mums, nes jo metu išsiskiria adrenalinas, kuris mobilizuoja, suaktyvina mūsų organizmą ir tada paaštrėja mūsų pojūčiai, paaštrėja atmintis, padidėja koncentracija ir mes geriau galime pasinaudoti savo turimais resursais. Tačiau kartais nutinka taip, kad nerimas būna toks didelis, kad atvirkščiai ne mobilizuoja, o sustingdo mus ir tarsi paralyžiuoja. Tokio nerimo prieš egzaminus mes tikrai nenorime patirti. Todėl, ką reikėtų daryti, kad taip nenutiktų? Labai dažnai nerimas kyla iš nežinios, todėl kuo daugiau aiškumo pasidarysime sau šioje situacijoje, tuo mums bus ramiau. Ką turiu omenyje – labai svarbu susidaryti mokymosi planą. Kai mes turime pasiruošti egzaminui, tai dažniausiai yra didžiulė dalis informacijos (medžiagos), kurią mes turime apdoroti. Tą medžiagą pasidalinus į mažesnes dalis, mums pavyks ją kur kas lengviau įsisavinti ir jai pasiruošti, negu bandyti mokytis viską iš karto. Kai mes bandome mokytis viską iš karto, mums automatiškai kyla nerimas, kad visko daug ir mes nespėsime ir nesugebėsime. Tačiau, kai mes turime mokymosi planą, mes žinome, kad tam tikra tema yra numatyta tam tikrą dieną, mes jaučiamės kur kas ramiau atlikdami tą dieną numatytas užduotis.

Kitas svarbus dalykas – turėti savo rutiną, t. y. tam tikru metu eiti miegoti, tam tikru metu keltis, sveikai maitintis, gerti daug vandens, užsiimti fiziniu aktyvumu. Labai dažnai atrodo, kad sesijos metu reikėtų apmažinti socialinius ryšius ir su niekuo nesusitikti, užsidaryti namuose ir mokytis. Tačiau, mokslininkai teigia, kad buvimas tarp žmonių, turėjimas socialinių ryšių padeda sumažinti nerimą ir įtampą. Atlikdami tyrimą su šimpanzėmis, jie pastebėjo, kad, kai šimpanzė būna viena, jos kortizolio, tai yra streso hormono, lygis būna daug aukštesnis negu tuomet, kai ji būna tarp kitų šimpanzių. Tad turėti žmogų ar kelis žmones, su kuriais galite pabūti, atsipalaiduoti ar išsipasakoti apie savo patiriamus jausmus, yra labai sveika. Taip pat labai svarbu nepamiršti mokymosi metu daryti pertraukų. Įprastai pertraukas reikėtų daryti kas valandą, kas pusantros po 15–20 minučių. Taip pat, tyrimai įrodė, kad žmonės, kurie kas pusantros valandos, daro 15 minučių pertrauka, yra 20% produktyvesni negu tie, kurie jų nedaro. 

Dar vienas dalykas, kuris gali padėti mums susikoncentruoti mokymusi ir taip pat atsipalaiduoti bei sumažinti nerimą – fizinis aktyvumas. Fizinis aktyvumas padeda jaustis žvaliai. Fizinės veiklos metu išsiskiria adrenalinas, kuris mums suteikia jėgų ir energijos. Taip pat fizinio aktyvumo metu išsiskiria endorfinai – tai malonumo, laimės hormonas, kuris mums padeda jaustis pasitikinčiais savimi ir nusiraminti. Reguliarus sportas yra puikus būdas produktyvumui palaikyti. Kitas dalykas, kuris gali padėti sumažinti įtampą – kvėpavimas. Kvėpavimo pratimams yra labai svarbi praktika tam, kad atėjus įtemptai situacijai, jūs jau turėtumėte suformuotą įgūdį ir galėtumėte nusiraminti. Labai daug kvėpavimo pratimų galima rasti internete, tačiau vienas paprasčiausių ir lengviausių kvėpavimo pratimų yra pagal principą 3-3-3. Tai reiškia, kad skaičiuojant iki trijų mes įkvepiame, tada skaičiuodami iki trijų užlaikome kvėpavimą ir per likusius tris mes iškvepiame. Tokį kvėpavimą turėtumėte kartoti 3–5 minutes. Kvėpavimas sulėtina mūsų širdies ritmą ir tai siunčia į mūsų smegenis signalus, kad mes esame ramūs ir atsipalaidavę. Taip pat galite pasinaudoti programėlių pagalba, kurias galite atsisiųsti į savo telefoną. Viena tokių programėlių vadinasi „Ramu“. Ten jūs galite pasirinkti, kokį kvėpavimo būdą norite atlikti ir kiek norite skirti tam laiko, tuomet susirasti sau saugią ramią vietą, kur atsisėdę ar prigulę galėtumėte klausyti instrukcijų ir jas vykdyti.

Svarbu paminėti, kad dažniausiai stresas kyla mūsų galvoje. Juk čia ir dabar, įprastai, joks pavojus mums negresia. Tačiau, kai mes pradedame mąstyti, mūsų smegenys siunčia signalus į mūsų kūną ir mūsų kūnas pradeda reaguoti taip, lyg iš tikrųjų, čia ir dabar būtų koks nors pavojus. Todėl labai svarbu išmokti atpažinti savo iracionalias mintis, kurios mums nepadeda nei mokytis, nei pasiruošti atsiskaitymui, nei atsiskaitymo metu parodyti savo geriausią pasiruošimą. Iracionalios mintys gali skambėti taip: „aš nieko nesugebu“, „aš nesugebėsiu“, „aš esu nevykėlis“, „man nepasiseks“, „aš turėjau per mažai laiko pasiruošti“, „aš suklysiu“ ir panašiai. Tokias mintis svarbiausia atpažinti ir tada jas stabdyti, keičiant į pozityvesnes, palaikančias mintis, kurios turėtų skambėti taip: „dabar aš ramiai pakvėpuoju ir nurimsiu“, „tai yra tik jaudulys ir jis nieko negali man sugadinti“, „aš ruošiausi ir aš atsiskaitysiu“, „man pavyks“ ir panašiai, taip, kad sugrįžtumėte į realybę ir priimtumėte tai, jog „aš stengiausi, dirbau ir viskas bus gerai“. Kūno kalbą tyrinėjantys mokslininkai atrado, kad mūsų kūno pozicija gali ne tik parodyti kaip mes jaučiamės, tačiau ji gali daryti įtaka mūsų savijautai. Jeigu jūs egzamino rytą pabudote embriono pozoje, kuri yra siejama su nesaugumu ir nepasitikėjimo savimi, mokslininkai siūlo bent kelias minutes dar pagulėti lovoje, pasirąžyti, atsigulti į jūros žvaigždės poza ir tokioje pozoje pabūti 2–3 minutes. Jūros žvaigždės poza yra siejama su pasitikėjimu savimi. Mokslininkai atrado, kad tam tikra mūsų kūno poza keičia mūsų organizme hormonų balansą, t. y., kad būnant tam tikroje pozoje mažėja kortizolio kiekis (streso hormonas) ir didėja testosterono (pasitikėjimo savimi) hormonas. Taip pat prieš egzaminą mokslininkai rekomenduoja pabūti iškėlus rankas nugalėtojo pozoje arba įremti rankas į sieną taip, lyg ją bandytumėte pastumti. Tai irgi mobilizuoja suaktyvina organizmą ir padeda labiau pasitikėti savimi.

Pabaigai, reikėtų atsiminti, kad bet kokiai situacijai visada yra sprendimas, ir paklausti savęs, o kas blogiausia gali nutikti? Labai dažnai mes kuriame blogus scenarijus, bet pamirštame rasti jiems atsvarą arba, kitaip tariant, atsakymus, ką aš daryčiau, jeigu iš tiesų taip nutiktų. Kai mes orientuojamės ne į galvojimą, kas bus blogo, o į tai, kaip mes spręstume tokias situacijas, nerimo ir streso lygis taip pat mažėja.

Linkiu visiems sėkmės. Būkite aktyvūs, kvėpuokite, galvokite pozityviai ir visi egzaminai bus išlaikyti!“

2024 05 17

2024.05.17

Kviečiame teikti pasiūlymus konferencijai „Muzikos komponavimo principai“

2024 m. lapkričio 13–15 d., Vilniuje įvyks 24-oji tarptautinė konferencija „Muzikos komponavimai principai: ethno- in contempo“.

24-oji tarptautinė konferencija Muzikos komponavimo principai kviečia nagrinėti etniškumo vaidmenį šiuolaikybėje. Konferencijos tikslas yra permąstyti etniškumo reikšmę XX–XXI a. muzikoje, išryškinti estetines ir technines jo raiškos galimybes. Žvelgdami į profesionaliõsios Vakarų muzikos istoriją galime pastebėti, jog etniniai aspektai neretai redukuojami iki atpažįstamumo funkcijos, kuriems realizuoti pasitelkiami bendrakultūriniai struktūriniai principai. Vis dėlto, besikeičiančios mąstymo paradigmos skatina pergalvoti šiuolaikinio žmogaus/kūrėjo santykį su etnosu ir ieškoti aktualių funkcinių ir struktūrinių sprendimų. Šiuolaikiniuose kontekstuose etniškumas gali skleistis netikėčiausiais asambliažais: nuo vienijančio ar segreguojančio tapatybės faktoriaus iki į masinį vartojimą orientuotų komercinių apropriacijų.

Konferencija įausta į renginių triptiką, skirtą globalumo ir lokalumo (nacionalumo, , etniškumo, mažumų, kultūrinių užribių) sąveikos problematikai. Šių metų renginys tarsi tiesia tiltą tarp praėjusiais metais nagrinėtos globalumo ir nacionalumo sąveikos ir kitąmet minėtino lietuvių genijaus M. K. Čiurlionio 150-tojo jubiliejaus.

Konferencijos aktualijas glaustai atspindi šios potemės:

  1. Ethno- ir contempo sąveikos ir sankirtos: etniškumo raiškõs šiuolaikiniuose kontekstuose teoriniai, istoriniai, filosofiniai diskursai.
  2. Ethno- vaidmuo sociopolitiniuose ir sociokultūriniuose kontekstuose: kultūros politikos, tapatybės, protesto, mažumų problematika.
  3. Ethno– funkcijos šiuolaikinėje komponavimo praktikoje: atpažįstamumas, egzoticizmas, konformizmas, protestas,
  4. Techniniai ethno- funkcijų sprendimai šiuolaikinėje komponavimo praktikoje: tembro, ritmo, melodikos, modusų, formaliųjų struktūrų, estetikos ir kt. aspektai.
  5. Tradiciniai etniškumo raiškõs pavidalai (heterofonija, monodija, polifonija, kt.) šiuolaikinėje komponavimo praktikoje.
  6. Etniškumo raiškõs lygmenys komponavimo praktikoje: audijavimo, notacijos, atlikimo, komunikacijos aspektai.
  7. Užkoduotas ethno– tarpdiscipliniškumas: sinkretizmas, menų sintezė, multimedija ir kt. etniškumo raiškõs galimybės šiuolaikiniuose kontekstuose.

Paraiškas (pranešimo anotaciją ir trumpą biografiją) siųsti elektroniniu paštu: pmc.lmta@gmail.com. Anotacija turi būti ne ilgesnė nei 500 žodžių. Pranešimo trukmė apie 20–25 min.

Konferencija vyksta anglų kalba. Esant poreikiui, dalyviams suteikiama galimybė pranešimus pristatyti nuotoliniu būdu.

Paraiškas galima siųsti iki 2024 m. rugsėjo 8 d. imtinai. Visos paraiškos bus įvertintos konferencijos mokslinio komiteto, o apie rezultatus bus pranešta visiems pateikėjams iki rugsėjo 20 d.

Dalyvio mokestis* (tik atrinktiems dalyviams)
Pristatant gyvai – 30 €
Nuotoliniu būdu – 50 €

Kasmet konferencijos pagrindu yra sudaromas recenzuojamas (peer reviewed) leidinys „Muzikos komponavimo principai“, kuriame bus publikuojami atrinkti konferencijos dalyvių straipsniai.

 * jei negalite sumokėti dalyvio mokesčio, susisiekite su mumis elektroniniu paštu.

Organizatoriai:
Lietuvos kompozitorių sąjunga
Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Konferencijos mokslinis komitetas:
Prof. dr. Rimantas Janeliauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. dr. Antanas Kučinskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija )
Doc. dr. Marius Baranauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. Roger Redgate (Londono Goldsmiths universitetas, Jungtinė Karalystė)
Prof. Miloš Zatkalik (Belgrado menų universitetas, Serbija)
Prof. dr. Pavel Puşcaş (Cluj-Napoca Muzikos akademija, Rumunija)
Dr. Bert Van Herck (Naujosios Anglijos konservatorija, JAV)
Dr. Jānis Petraškevičs (Jāzepo Vītuolio Muzikos akademija, Latvija)
Dr. Martin Vishnick (Jungtinė Karalystė)

Konferencijos koordinatoriai:
Doc. Dr. Marius Baranauskas
Dr. Andrius Maslekovas

2024.05.16

Didžiosiose teatro scenose – naujų Lietuvos aktorių baigiamieji darbai

Naujieji teatro aktoriai pasirodys Lietuvos teatro scenose: Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia iki gegužės galo apsilankyti Teatro meno vaidybos baigiamuosiuose darbuose. Juose išvysime net 8 akademijos studentų bei dėstytojų teatro darbus, kurie vyks visame Vilniuje: LMTA Teatro ceche, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, LMTA Balkono teatre, Vilniaus teatre „Lėlė“ ir Oskaro Koršunovo teatre.

„Diplominiai spektakliai visuomet kelia smalsumą teatro publikai, kadangi galima pamatyti, kokie nauji aktoriai ateina į sceną“, – teigia LMTA profesorius, režisierius Gintaras Varnas.

Šiais metais G. Varno kursą baigia nedidelis – 9 studentų kursas, kurio aktoriai atliks vaidmenis 8 baigiamuosiuose spektakliuose. Įdomu tai, kad daugumą šių metų Vaidybos baigiamųjų darbų režisuoja pernai akademiją baigę režisūros studentai – Justinas Vinciūnas, Karolis Zajauskas, Jonas Kuprevičius, Povilas Barzdžius, o vaidina šįmet absolventais tapsiantys aktoriai.

„Bus įdomu pamatyti jau statytus spektaklius, tačiau kitame laike, pavyzdžiui, „Shopping and f*cking“ pagal Mark Ravenhill pjesę, ar „Psichozę“ pagal Sarah Kane,“ –  sako G. Varnas. Profesorius priduria, kad baigiamųjų darbų repertuare išvysime ir anksčiau populiarumo sulaukusį, dabar naujai jaunimo interpretuojamą spektaklį pagal Roland Schimmelpfnnig pjesę „Arabiška naktis“. Žiūrovų taip pat laukia įdomus darbas apie merginų asmenybių paieškas ir meilės temą „Artimos“, pastatytas pagal dviejų autorių – Falk Richter ir William Shakespeare – kūrinius.

Taip pat baigiamųjų darbų repertuare – tokie spektakliai kaip „Lūšies valanda“ (aut. Per Olov Enuist), „Mizantropas“ (aut. Martin Crimp), „Roberto Zucco“ (aut. Bernard-Marie Koltes) bei „Viktoras arba vaikai valdžioje“ (aut. Roger Vitrac, rež. Gintaras Varnas).

Didžioji dalis renginių yra nemokami, likusių bilietus platina www.bilietai.lt.

PROGRAMA

2024.05.14

Į Kanų konkursinę programą patekusio filmo kūrėjos: „Jausmas nuostabus ir neįprastas“

Šiandien, gegužės 14 d., prasidedantis garsusis Kanų festivalis mums ypač įdomus: į konkursinę programą įtrauktas režisierės Eglės Razumaitės ir prodiuserės Linetos Lasiauskaitės, studijuojančių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, darbas „Ootidė“.

Tai yra antras kartas Lietuvos kino istorijoje, kai trumpametražis filmas varžysis dėl geriausio prizo Kanų kino festivalio trumpametražių filmų konkursinėje programoje.

Filmą „Ootidė“ sukūrė kino magistrantūros II kurso studentė, režisierė Eglė Razumaitė, jai talkino bakalauro IV kurso studentė, prodiuserė Lineta Lasiauskaitė, kino magistrantūros II kurso studentė, garso dizainerė Auksė Jurevičiūtė, bei neseniai kino operatoriaus bakalauro studijas baigęs Nojus Drąsutis. Pabrėžtina, kad filmą komanda kūrė savarankiškai, vasaros atostogų metu.

Kol dar šio filmo negalime išvysti Lietuvoje, žinome tai, kad jo siužetas nukelia žiūrovą į poilsiavietę, kurią dėl mįslingų priežasčių palieka Viltė. Stovykloje likusios merginos ima kelti skirtingas įvykių versijas, kas nutiko jų draugei. Filme paliečiamos moteriškumo, tapsmo, susvetimėjimo temos.

„Ootidės“ režisierę Eglę Razumaitę ir prodiuserę Linetą Lasiauskaitę kalbinome prieš pat joms išvykstant į Kanus. Džiaugiamės galėdami pasidalinti, kokiomis mintimis kūrėjos gyveno iki išvykimo į Kanus, ką planuoja ateičiai ir ko palinkėtų kino meną studijuojantiems studentams.  

Neįkainojama patirtis

„Šiuo metu tvyro dvejopas jausmas: tiek džiaugsmas dėl filmo laimėtos atrankos Court Metrage Competition programoje, tiek jaudulys dėl artėjančios premjeros. Nuo to momento, kai el. pašte įkrito laiškas, kad „Ootidė“ bus rodoma Kanų kino festivalyje, tiek dienos, tiek nakties ritmas pakito, nes dalyvavimas tokio aukšto lygio festivalyje toli gražu nėra vien filmo parodymas“, – dalinasi Lineta.

Pasak prodiuserės, teko spręsti ir kai kuriuos iššūkius: „Reikėjo skubiai paruošti filmo kopiją, atitinkančią festivalio reikalavimus garso dizainui, subtitravimui, vertimui, techniniams parametrams ir kita, taip pat reikėjo pateikti įvairios prašomos medžiagos, su Egle turime dalyvauti nuotoliniuose FOCUSCOPRO mokymuose, kas irgi didelis laimėjimas. Be to, skubiai teko spręsti nuvykimo ir gyvenimo klausimus bei filmo reprezentavimą“, – teigia Lineta, – „bet tikriausiai galima sakyti, kad jausmas nuostabus ir neįprastas. Iš festivalio tikiuosi neįkainojamos patirties profesinėje ir gyvenimiškoje srityse, užmegzti naujų įdomių kontaktų ir, be abejo, plačių vartų į tarptautinę rinką.“

 „Išvykstu pagaliau nusiraminusi, kad spėjome viską paruošti ir pasiruošti. Kadangi ant nosies ne tik reikšminga premjera, bet ir baigiamosios magistro peržiūros, gynimas, atrodo, kad vienu metu teko didelė dozė įtampos ir jausmo, kad tuoj imsiu ir suplyšiu bandydama aprėpti ir sukontroliuoti viską, kas šiuo metu vyksta mano gyvenime“, – atvirai apie pirmuosius įspūdžius ir reakcijas pasakoja ir Eglė.

„Vis dėlto šiuo metu esu nepaprastai laiminga mūsų kūrybinei komandai sulaukus tokio svarbaus įvertinimo, kuris visiems atveria dar vienas duris. Esu labai laiminga ir dėl neseniai Berlyne nufilmuoto baigiamojo darbo, dėl galimybės Kanuose pristatyti ne tik trumpąjį filmą, bet ir ilgametražio filmo traktuotę, kuri buvo atrinkta į Kanų rėmuose organizuojamų FOCUSCOPRO seminarų seriją Joje mokomės kaip dirbti pagal ko-produkcijos modelį, kaip pristatyti ilgametražio filmo sumanymą, kaip ieškoti filmo įgyvendinimui reikalingų partnerių. Nekantriai laukiu paties festivalio, nes žinau, kad jo metu atrasime neįkainojamų pažinčių, įkvepiančių pokalbių ir, tikiuosi, partnerius ilgametražio filmo projektui“, – pasakoja režisierė.

Palinkėjimai studentams: būti drąsiems ir dirbti, dirbti, dirbti

Eglės ir Linetos, bebaigiančių studijas akademijoje, paprašėme pasidalinti palinkėjimu studentams.

Studentams palinkėčiau kuo stipresnės motyvacijos ir užsispyrimo savo profesinėse srityse, begalinio atsidavimo atliekamam darbui, pagarbos komandai. Bet svarbiausia turėti tikslą bei jo nuosekliai ir kruopščiai siekti. Dar norėčiau palinkėti atsižvelgti į vyresnių kolegų patarimus, bet jų per daug nesureikšminti, ypač, kai sakoma, kad tik ilgai kino industrijoje esantys ir ne vieną pripažinimą pelnę kūrėjai gali laimėti „bilietą“ į Kanų kino festivalio konkursinę programą. Mūsų komanda sulaužė šiuos stereotipus ir įrodė, kad jauna, veržli, pasitikinti ir mylinti savo profesiją komanda gali nurungti 4,5 tūkst. Konkurentų“, – linki Lineta.

„Labai pritariu Linetos išsakytai minčiai, o šiaip palinkėčiau būti drąsiems, garsiai savo kūryboje kalbėti apie dalykus, kurie jiems atrodo svarbūs, vengti kompromisų renkantis temas ir dirbti, dirbti, dirbti. Manau, kad kinas yra išskirtinai ,,darymo“ sritis, filmas ,,Ootidė“ yra puikus pavyzdys, kuris gimė iš didelio noro daryti kiną net tada, kai atrodo tam visai nebuvo sąlygų“, – linkėjimą tęsia Eglė.   

Planuose – iššūkiai

Natūralu, kad po tokios sėkmės šalia kūrėjų komandos narių pavardžių bus minima „Ootidė“, tad klausėme Linetos ir Eglės, kaip tai vertina ir ką planuoja ateičiai?

„Galvoje sukasi ir šiek tiek tolimesnės ateities planai, kuriems su Egle jau mažais žingsneliais suteikėme startą. Kalbant apie artimesnio laikotarpio planus, ateinančiais metais planuojame A klasės festivaliams aplikuoti naują trumpametražį filmą, kurį kūrėme su ta pačia pagrindine komanda“, – pasakoja Lineta ir priduria besitikinti, kad šio filmo premjera bus tokia pat įspūdinga.

Lineta taip pat pamini, kad su Egle birželį baigia studijas akademijoje: Eglė – vaizdo režisūros magistro, Lineta – kino prodiusavimo bakalauro, taigi vienas artimesnių jų planų – sėkmingi baigiamieji egzaminai.

„Kalbant apie pavardes šalia filmo „Ootidė“, suprantame, kad tai ne tik momentinė garbė, bet ilgalaikis įsipareigojimas nenuleisti žemiau kūrybinės kartelės, o ją tik kelti. Nauji iššūkiai džiugina ir motyvuoja“, – papildo Lineta.

Planais dalinasi ir Eglė: „Šiuo metu norėčiau gerai pasiruošti ilgametražio filmo scenarijaus rašymui ir artimiausius metus po studijų baigimo užsiimti kaip tik tuo. Manau, kad ,,Ootidė“ ir ,,Signalo Kelias“ – filmas, kuris bus pristatytas studijų baigimo egzamine, gerai apibendrina ir nužymi tiek mano braižą, tiek kryptį, kuria norėčiau judėti toliau. Tai adaptuoti ilgo metro formate man yra jaudinantis iššūkis.“  

Dėkojame už pasidalinimą mintimis ir linkime didžiausios sėkmės!

2024.05.14

Būsimus studentus kviečiame į konsultacijas

Visą gegužės mėnesį tebevyksta konsultacijos būsimiesiems Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams, tad kviečiame aktyviai dalyvauti ir apie pasirinktas studijas, stojamuosius egzaminus sužinoti viską.

Gegužės mėnesį vyksta šios konsultacijos dėl pirmosios pakopos (bakalauro) studijų:

MUZIKA

Gegužės 18 d. – Muzikos žinių patikrinimas (Muzikos atlikimo ir Muzikos studijų programų stojamojo egzamino dalis).         
Gegužės 18 d. – Muzikos studijos, muzikinis folkloras.    
Gegužės 18 d. – Muzikos studijos, muzikos tyrimai.          

TEATRO MENAS

Gegužės 18 d. – Teatro menas, scenos meno studijos.    
Gegužės 31 d. –  Teatro menas, lėlių ir objektų teatras.    
Gegužės 25 d. –  Teatro menas, vaidyba.    
Gegužės 25 d. –  Teatro menas, režisūra.    

KINO MENAS

Gegužės 18 d.  – Kino menas, dramaturgija.     
Gegužės 11 d. –  Kino menas, garso dizainas.      
Gegužės 25 d. – Kino menas, montažas.    
Gegužės 25 d. – Kino menas, vaizdo operatorius.
Gegužės 18 d. – Kino menas, vaizdo režisūra.                    

Išsami informacija ir registracija į konsultacijas: čia.

Gegužės mėnesį taip pat vyksta konsultacijos dėl antrosios pakopos (magistro) studijų:

Gegužės 27 d.  – Teatro menas, vaidyba.     
Gegužės 11 d. – Kino menas (visos specializacijos) .                    

Išsami informacija apie ir registracija į konsultacijas: čia.

Svarstantiems apie magistro studijas taip pat primename, kad šį šeštadienį, gegužės 18 d., vyks virtuali atvirų durų diena

2024.05.10

Akordeonistų turas po Europą

Balandžio 13-23 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Akordeono katedros studentai su katedros vedėju priešaky apvažiavo nemažą Europos dalį (viso net 4000 km), sudalyvavo puikiuose koncertuose, o šį turą vainikavo puikūs laimėjimai, liaupsės ir sėkmė Tarptautiniame akordeono konkurse „Accordeon-Nous“ Mons mieste, Belgijoje.

Pirmas ir pagrindinis kelionės tikslas buvo Tarptautinis akordeono konkursas accordeons-nous.org, Mons mieste Belgijoje. Tačiau organizuojant išvyka Akordeono katedros vedėjui prof. Raimondui Sviackevičiui kilo idėja suorganizuoti jaunimui daugiau pasirodymų kitose šalyse.

Pirmasis bendradarbiavimas įvyko su Katovicų muzikos akademijos Akordeono katedra. Puikioje Karolo Szymanowskio Katovicų muzikos akademijoje buvo surengtas gražus bendras katedrų koncertas.

Po koncerto studentai aplankė Berlyną, Branderburgo vartus, įveikę visą Vokietiją aplankė nuostabaus grožio Antwerpeno miestą Belgijoje.

Smagus bendras LMTA ir Ghento Konservatorijos akordeono klasių koncertas įvyko Belgijos Karališkojoje Ghento konservatorijoje.

Iš Ghento LMTA akordeonistai keliavo į Monsą Belgijoje. Čia prof. R. Sviackevičius Karališkojoje Monso konservatorijoje vedė 2 dienų meistriškumo pamokas.

Šiais metais LMTA Akordeono katedrą Monso konkurse „Accordeon-Nous“ atstovavo prof. R. Sviackevičiaus klasės solistai Aistis Tamulevičius, Marius Kukšta, Žilvinas Šimkus, Georgina Bognár, Adrianas Pikis bei kamerinis ansamblis – Mariaus ir Žilvino duetas.

Stiprioje 3 turų kategorijoje ir šiemet LMTA akordeonistai prisistatė aukščiausiu lygiu.

Po sudėtingos atrankos ir komplikuotų J. Tiensuu, O. Kortekangas, T. Kaipainen, J. Feld, A. Ginastera, P. Makkonen ir kt. kūrinių, 1 ir 2 ture Marius Kukšta pateko tarp 3 finalistų ir atliko privalomą Georg Katzer kūrinį „Zungen und Saiten“ akordeonui, smuikui, altui ir violončelei. Sveikiname Marių laimėjus 3 vietą, džiaugiamės ir didžiuojamės!

Sveikiname Adrijaną Pikį, kuris buvo vos per plauką nuo finalo (4 vieta), gavo daugybę komplimentų iš komisijos narių. Sveikiname puikiai pasirodžiusį Žilviną Šimkų, kuris pirmame ture buvo antroje pozicijoje.

„Master“ kategorijoje (be amžiaus apribojimo), kurioje šiais metais buvo 18 dalyvių (2 neatvyko), pirmo kurso studentas (!) Aistis Tamulevičius, beje, konkurse atlikęs komplikuotą savo kūrybos kūrinį „Spektrinio proto medžioklė“, buvo įvertintas 4 vieta! Sveikiname!

Džiaugiamės, kad Georgina Bognár, kuri savo kūrybai skleistis atrado Lietuvą ir mūsų LMTA Akordeono katedrą, ir kuriai prieš metus šiame konkurse pavyko pakilti į 3 vietą, šiais metais pagerino rezultatą ir dėl savo išskirtinai jautraus muzikavimo laimėjo garbingą 2 vietą! Sveikiname!

Mariaus ir Žilvino duetas komisijos balais buvo įvertintas 2 vieta. Sveikiname!

Visi laimėjimai tokio lygio konkurse eilinį kartą patvirtina, kad Lietuvos Akordeono mokykla bei LMTA Akordeono katedra užima solidžią vietą profesionalaus, elitinio lygio renginiuose, žengia koja kojon su progresu, turi savo veidą ir kalba (groja) aiškiai ir užtikrintai!

Prof. R.Sviackevičiaus kolegų profesionalų žodžiai „geresnės interpretacijos nesu girdėjęs“ , „grojant jį kuria ypatingą atmosferą ir daro tikrą meną“, „kokia ypatinga garso kultūra ir technika“, „kaip tai įmanoma, kad visi groja taip gerai?“ reiškia žymiai daugiau nei konkurso balai, išreikšti skaičiais.

Prof. R. Sviackevičius buvo pakviestas dirbti konkurso vertinimo komisijoje, kuro šiais metais buvo ypatingai profesionali, joje dirbo aukšto lygio profesionalai iš pirmaujančių Europos aukštųjų mokyklų.

Linkime visiems sėkmės!

#LMTAakordeonistai #LMTA #LMTAakordeonokatedra

 

 
 
 

 

 

 

2024.05.09

Kviečiame susitikti besidominčius magistrantūros studijomis

Jeigu baigei ar šįmet baigi bakalaurą ir svarstai, ką veikti toliau, kviečiame jungtis prie LMTA magistro studentų gretų! 

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia rinktis šias magistrantūros programas:

Svarbu: Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kviečiame studijuoti ir kitų aukštųjų mokyklų absolventus.

Renginio metu Jūsų laukia ne tik studijų programų pristatymas, bet ir klausimų-atsakymų sesija, kurioje bus galima č i a   i r   d a b a r  gauti  atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Susitikime gegužės 18 d. 13 val. platformoje „Zoom“!

Būtina išankstinė registracija: https://forms.office.com/e/bk5ua1ccCM

Kodėl verta rinktis mūsų magistro studijas?

  • siūlome platų studijų programų spektrą, leidžiantį plėtoti asmenines kūrybines galias ir profesionalius įgūdžius;
  • mokysitės pas geriausius savo srities ekspertus;
  • galimybė bendradarbiauti ir kurti su tarptautiniais menininkais bei mokslininkais;
  • valstybės finansuojamos studijų programos.

Daugiau apie magistro studijas LMTA galite rasti čia: https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/ii-pakopa-magistranturos-studijos/

Laukiame Jūsų LMTA virtualioje atvirų durų dienoje – tai vieta, kur prasideda mokslas ir kūryba!

2024.05.08

Įvyko tarpkultūrinių mainų ir kūrybinės komunikacijos intensyvus Erasmus+ kursas

Intensyvi Erasmus+ savaitė, skirta tarpkultūriniams mainams ir kūrybinei komunikacijai „Intercultural relations and creative communication“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje praūžė balandžio 8-12 dienomis. 

BIP kursas prasidėjo kovo 6 d. nuotolinėmis paskaitomis ir pasibaigė balandžio 24 dieną. Iš viso dalyvavo 19 studentų iš Portugalijos Aveiro universiteto, Latvijos Liepojos universiteto, Suomijos Tamperės taikomųjų mokslų universiteto, Lenkijos Krokuvos muzikos akademijos ir Estijos bei 6 dėstytojai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (lekt. Viltė Gridasova-Rusevičienė, doc. Mantautas Krukauskas, lekt. Vytis Puronas, lekt. Audrius Dabrovolskas), kino operatorius Herman Hoffman (Toby) Birney ir lekt. Yohanna Sirkesalo iš Tamperės taikomųjų mokslų universiteto Suomijoje.

Intensyvios programos metu muzikos, dizaino, komunikacijos, naujųjų medijų menų studentai rengė įvairiausias kūrybines idėjas – nuo Vilniaus miesto kaip jaunimo erdvės, kurioje atrandamas įkvėpimas kurti; parodos, kuri planuojama pristatyti vienoje iš Tamperės 

miesto galerijų; skaitmeninių Vilniaus miesto plakatų, vaizduojančių skirtingą menininko dieną mieste iki muzikinių kompozicijų, kurias įkvepia įvairūs vizualieji menai.

Planuojama, jog tokios Erasmus+ intensyvios savaitės kursas bus pratęstas vienoje iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos partnerinių institucijų 2025 metais.

 

Audriaus Dabrovolsko nuotr. 

 
 

 

 

 

 

 

2024.05.07

LMTA orkestras „Brass LT“ – Europos čempionai

Gegužės 1-5 d. Palangoje vyko vienas prestižiškiausių pasaulio pučiamųjų orkestrų renginių – 45-asis Europos varinių pučiamųjų instrumentų (Brass Band) čempionatas. Į renginį, primenantį olimpines žaidynes, suvažiuoja geriausi Europos šalių orkestrai. Šiemet čempionate dalyvavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentų ir alumnų vario dūdų orkestras „Brass LT“, diriguojamas Russello Gray iš Jungtinės Karalystės.

„Brass LT“ tapo Europos varinių pučiamųjų instrumentų „Challenge Section“ (iššūkio kategorijos) čempionais. Tai istorinis įvykis Lietuvos pūtikams ir visai bendruomenei. Tokio pasiekimo niekada nebuvome laimėję. Prieš 30 metų lekt. Remigijaus Vilio gražia iniciatyva pradėta varinių pučiamųjų orkestrų veikla „Brass band“ pasiekė kulminacinį tašką. Lietuvos orkestrai žengia naujos europietiškos kokybės ir plėtros keliu.

Gegužės 4 d. Palangos koncertų salėje už konkursinę programą „Brass LT“  žiuri vertinimo komisija paskyrė 93 balus iš šimto galimų. 

„Brass LT“  programoje skambėjo privalomas visiems „Challenge Section“ orkestrams specialiai  šiam konkursui sukurtas Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūrinys „Baltijos legendos“ (Baltic Legends) ir didelio meistriškumo reikalaujantis Philip Wilby kūrinys „Paganinio variacijos“.

Orkestro vadovai: prof. dr. Robertas Beinaris, prof. Kazys Daugėla, lekt. Remigijus Vilys.

Programos dirigentas Russell Gray (Jungtinė Karalystė).

 

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra

Kazio Daugėlos nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024.05.03

Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate Palangoje varžysis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos „Brass LT“

Palangoje vykstančiame 45-jame Europos varinių pučiamųjų orkestrų – brasbendų – čempionate šeštadienis (gegužės 4 d.) gali tapti lemtinga Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kolektyvui „Brass LT“. Būtent šią dieną čempionate, iššūkio grupėje, varžysis Lietuvai atstovaujantis varinių pučiamųjų orkestras.

Per 45 metus trunkančią Europos brasbendų čempionato istoriją, šis konkursas tapo prestižiniu įvykiu, rengiamu gražiausiuose Europos miestuose ir kasmet sutraukiančiu geriausius Europos orkestrus bei jų gerbėjus.

„Kuriame naują Lietuvos muzikos istorijos puslapį. Taigi suprantama, kad dedame visas pastangas kuo sėkmingiau pasirodyti: orkestrui suradome daug patirties šiame žanre turintį dirigentą, į dalyvavimą čempionate įsitraukė ir mus palaiko visa akademija, visi 35 orkestro nariai investavo savo laiką ir energiją, kad kuo geriau pasiruoštume.  Todėl keliame sau aukščiausią tikslą ir manome, kad mūsų lūkesčiai pagrįsti – auksas“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas prof. dr. Robertas Beinaris.

Pelnęs auksą iššūkio grupėje, „Brass LT“ patektų į aukštesnę – čempionų grupę, kurioje varžytųsi kitąmet.

Pasak LMTA varinių pučiamųjų orkestro sumanytojo prof. R. Beinario, Vakarų ir Šiaurės Europoje tokios pučiamųjų kolektyvų varžybos yra populiarios, o Lietuva, nors yra palyginti naujokė, jau vertinama kaip rimta žaidėja: prieš penkerius metus Šveicarijoje vykusiame Europos čempionate „Brass LT“ iškovojo sidabrą, o ir teisė organizuoti šį čempionatą Lietuvoje, Palangoje, taip pat suteikta ne veltui.

LMTA varinių pučiamųjų orkestrui čempionate diriguos akademijos lektorius Russel Gray (Jungtinė Karalystė). „Brass LT“ vadovauja  prof. R. Beinaris, lektorius Remigijus Vilys, prof. Kazys Daugėla.

Teisę atstovauti Lietuvai Europos čempionate „Brass LT“ iškovojo kovo pradžioje vykusiame XXIV  mūsų šalies varinių pučiamųjų orkestrų čempionate, kuriame iš viso varžėsi net 27 pučiamųjų kolektyvai.

2024-05-03

2024.04.25

KONKURSO LAIMĖTOJUI ĮTEIKTA „YAMAHA“ STIPENDIJA

Balandžio 25 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Fortepijono ir vargonų katedros studentui Simonui Mikniui (prof. Daumanto Kirilausko kl.)  įteikta „Yamaha“ stipendija.

Diplomą laureatui, antro kurso studentui S. Mikniui, dalyvaujant akademijos rektorė doc. dr. Juditai Žukienei ir Fortepijono ir vargonų katedros vedėjui doc. Aidui Puodžiukui,  įteikė „Yamaha“ atstovas Baltijos šalims Gints Dobbermann, specialiai šia proga atvykęs iš Latvijos.  

Nuoširdžiai sveikiname Simoną!

Konkursas pianistams „Yamaha“ stipendijoms laimėti  įvyko š. m. vasario 20 d. Organum koncertų salėje. Konkurso dalyvių programoje turėjo būti bent 2 skirtingi muzikiniai stiliai, buvo privaloma atlikti klasikinę sonatą arba jos dalį (iš šių autorių: J. Haydn, W.A. Mozart, L. van Beethoven, F. Schubert, M. Clementi).

Vertindama paraiškas komisija atsižvelgė į programos atlikimo meniškumą bei profesionalumą.

2023 04 28

2024.04.24

Sveikiname Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo dainininkių konkurso laureates

Balandžio 23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo dainininkių konkursas, kuriame dalyvavo 12 dainavimo studenčių. Konkurso laureatėmis tapo:

I vieta

Katažina Dudareva (mag. 2), prof. Asta Krikščiūnaitė, pianistė koncertmeisterė Vaida Maulevičė

II vietos

Gabija Utaraitė (B4), prof. Asta Krikščiūnaitė, pianistė koncertmeisterė Svaja Skučienė.  Salomėja Petronytė (M2), prof. Algirdas Janutas, pianistė koncertmeisterė Gražina Zalatorienė.

III vietos

Lorijana Laurinskaitė (M2), doc. Aušra Stasiūnaitė Čepulkauskienė, pianistė koncertmeisterė Nijolė Baranauskaitė. Skirmantė Vaičiūtė (M1), prof. Irena Milkevičiūtė, pianistė koncertmeisterė Raminta Lampsatytė.

Diplomas už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą įteiktas Elzei Liškauskaitei (B3), prof. Vladimiras Prudnikovas, pianistė koncertmeisterė Milda Umbrusevičiūtė

Sveikiname konkurso dalyves ir linkime visokeriopos sėkmės!

 

Daugiau konkurso akimirkų – fotogalerijoje.

Primename, kad vienos ryškiausių tarpukario Lietuvos operos solisčių Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo dainininkių konkursas LMTA rengiamas nuo 2000 m. drauge su Vydūno jaunimo fondu, steigiančiu paskatas-stipendijas konkurso laureatėms.

Per du dešimtmečius laureatėmis tapo daugelis žinomų šių dienų Lietuvos dainininkių: Asmik Grigorian, Ieva Prudnikovaitė, Katerina Tretyakova, Viktorija Miškūnaitė, Raminta Vaicekauskaitė, Lina Dambrauskaitė, Aistė Pilibavičiūtė, Jurgita Adamonytė, Dovilė Kazonaitė, Ona Kolobovaitė ir solistės. 

Vincė Jonuškaitė-Zaunienė (1901–1997) Valstybės operos Kaune primadona, pagrindinė mecosoprano vaidmenų atlikėja. Ji dainavo Karmen (G. Bizet „Karmen“), Dalilą (C. Saint-Saënso „Samsonas ir Dalila“), Amneris, Ulriką, Azučeną (G. Verdi „Aida“, „Kaukių balius“, „Trubadūras“), Ortrūdą (R. Wagnerio „Lohengrinas“), Poliną, Grafienę (P. Čaikovskio „Pikų dama“), Šarlotę (J. Massenet „Verteris“). Gastroliavo Buenos Airių „Colon“ teatre, Paryžiaus komiškojoje operoje, Prahos nacionaliniame teatre, Rygos nacionalinėje operoje ir kitur. Greta operos daug dainavo kamerinės muzikos, mėgo liaudies dainas. 

 

2024-04-24

 

2024.04.24

Teorijos žingsniai praktikos link: įvyko studentų mokslinė konferencija

Balandžio 24 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko Pedagogikos katedros, Klaipėdos fakulteto ir Karjeros ir kompetencijų centro organizuota II nuotolinė studentų mokslinė konferencija „Teorijos žingsniai praktikos link“.

Konferencijoje studentai pristatė 10 pranešimų aktualiais muzikos ir šokio dalykų mokymo klausimais, dalinosi atliktų edukacijos tyrimų rezultatais ir jų praktinio taikymo galimybėmis.

Išrinktas geriausias konferencijos pranešimas – „Skirtingų muzikinės klausos lavinimo metodų taikymas solfedžio dalyko mokymo praktikoje“, kurio autorė –  IV kurso studentė, būsimoji muzikologė Kotryna Račiūnaitė.

Komisijos sprendimu, Klaipėdos fakulteto šokio specializacijos studentui Evaldui Račkauskui skirtas specialusis prizas už pranešimo „Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių pradinių klasių mokinių įtrauktis šokio  pamokoje“ aktualumą dabarties ugdymo kontekste.

Sveikinimai kūrybingiems ir aktyviems LMTA studentams!

 

 

 

 

 

 

 

2024-04-24

2024.04.22

Sveikiname LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanę Iloną Balsytę su 60-mečiu!

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanę, aktorę, pedagogę, vieną iš „Keistuolių teatro“ įkūrėjų Iloną Balsytę su 60 metų jubiliejumi!

1982–1986 m. mokėsi dramos teatro aktoriaus specialybės Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (kurso vadovė Irena Vaišytė).

Po studijų kelias teatro pasaulyje tęsėsi Dainos teatre Vilniuje, o 1989 m. ji kartu su aktoriais Aidu Giniočiu ir Sigučiu Jačėnu įkūrė „Keistuolių teatrą“, kuriame iki šiol įkvepia ir džiugina žiūrovus savo pasirodymais. 2010 m. įkūrė ikimokyklinio muzikinio ugdymo mokyklą „Kindermusik“, o 2013 m. – Keistuolių studiją. 2013 m. įgijo menų pedagogikos magistro laipsnį iš Šiaulių universiteto.

I. Balsyte savo karjeroje sukūrė daugiau nei 60 vaidmenų kine, televizijoje bei teatre, o tarp jų – Doroti iš „Smaragdo miesto burtininko“, Aldonsa iš „Liūdnojo vaizdo riterio“, Smeraldina iš „Karaliaus Elnio“ ir daugelis kitų.

Už savo indėlį į Lietuvos kultūrą jai 2015 m. buvo suteiktas Lietuvos valstybės apdovanojimas – Ordino Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžius.

2024 m. vasario 5 d. I. Balsytė tapo LMTA Teatro ir kino fakulteto dekane. Šiuo metu dekanė dirba pokyčių ir kraustymosi kontekste – Fakulteto bendruomenės visai netrukus laukia naujo studijų miestelio atidarymas Olandų gatvėje.

Nuoširdžiai sveikiname ir linkime sklandžių darbų!

2024 04 22

2024.04.22

Vaidybos ir režisūros katedros vedėja Elzė Gudavičiūtė – École des Écoles valdyboje

Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje praėjusią savaitę susirinko Europos aukštųjų teatro mokyklų vadovai. Įvyko ne tik École des Écoles tinklo dėstytojų dirbtuvės, bet ir šios asociacijos narių neeilinis suvažiavimas. Šio suvažiavimo metu Vaidybos ir režisūros katedros vedėja doc. dr. Elzė Gudavičiūtė buvo išrinkta į šio tarptautinio aukštųjų meno mokyklų tinklo valdybą trejų metų kadencijai. 

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad visą savaitę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykę École des Écoles tinklo renginiai praėjo sklandžiai, kad Vaidybos ir režisūros katedra sugebėjo užtikrinti dirbtuvių turinio kokybę ir kartu su kitais akademijos skyriais sklandžiai pasirengė ir organizavo tiek dirbtuves, tiek neeilinį asociacijos narių susirinkimą. Dirbtuvėse dalyvavusių užsienio dėstytojų refleksijos ir komentarai uždarymo vakarą džiugino savo pozityvumu ir pastebėtu mūsų Teatro mokyklos unikalumu bei savitumu. Reiškiu nuoširdžią padėką visiems scenos meno praktikams, vedusiems kūrybines dirbtuves,“ – po École des Écoles nariams skirtų dirbtuvių  kalbėjo doc. dr. Elzė Gudavičiūtė, LMTA Vaidybos ir režisūros katedros vedėja.

„Po kūrybinių dirbtuvių dvi dienas vykęs neeilinis asociacijai priklausančių aukštųjų meno mokyklų vadovų suvažiavimas buvo skirtas pasirengimui vykdyti naują strateginių partnerystės projektą. Šio suvažiavimo metu taip pat buvo išrinkta nauja École des Écoles tinklo valdyba. Ją ateinančius trejus  metus sudarys Hamburgo, Olandijos, Belgijos, Lietuvos ir Rumunijos mokyklų vadovai ir scenos menų profesionalai“, – papildė E. Gudavičiūtė, taip pat išrinkta į šios asociacijos valdybą.

École des Écoles tinklas vienija 16 Europos aukštųjų meno mokyklų, skatina scenos menų dėstytojų mainus, organizuoja kūrybines dirbtuves, skirtas kelti dėstytojų kompetencijoms, bei vykdo tarptautinius projektus, kuriuose dalyvauja dėstytojai ir studentai.

 

 

 

 

 

 

Gabijos Matkutės nuotraukos.

2024-04-22

 

 

 

2024.04.17

Vilniuje renkasi Europos aukštųjų teatro mokyklų vadovai

Šią savaitę Vilniuje renkasi Europos aukštųjų teatro mokyklų vadovai – balandžio 17-19 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) vyks neeilinis École des Écoles (EdE) asociacijos narių susirinkimas. 

„Lietuvos muzikos ir teatro akademija didžiuojasi galėdama priimti kolegas iš Europos, taip pat ne tik prisidėti organizuojant École des Écoles asociacijos narių susirinkimą, bet ir dalintis žiniomis, patirtimi mokymuose, kuriuos vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai, žymūs Lietuvos teatro ir šokio atstovai, kūrėjai ir kritikai: Yana Ross, Augustas Gornatkevičius, Naubertas Jasinskas, Agnija Šeiko, Goda Dapšytė, Žilvinas Beniušis. Tai liudija Lietuvos, kaip teatro šalies, pripažinimą“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė doc. dr. Judita Žukienė. 

Neeiliniame École des Écoles asociacijos susirinkime Vilniuje dalyvaus Europos aukštųjų teatro mokyklų atstovai iš Danijos, Prancūzijos, Portugalijos, Šveicarijos, Norvegijos, Belgijos, Rumunijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos ir Lietuvos. Per susirinkimą Europos aukštųjų teatro mokyklų vadovai aptars organizacijos veiklą ir iššūkius, išrinks naują École des Écolesasociacijos valdybą, į kurią kandidatuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros vedėja doc. dr. Elzė Gudavičiūtė.  

2006 m. įkurta École des Écoles asociacija šiuo metu vienija 16 Europos aukštųjų teatro mokyklų. Pastaraisiais metais École des Écoles asociacija daug dėmesio skiria Europos teatro mokyklų dėstytojų mainams, siekia plėtoti mokyklų partnerių bendradarbiavimą rengdama seminarus, praktinius užsiėmimus ir susitikimus. Taip pat ji įgyvendino keletą „Erasmus“ strateginių partnerysčių projektų. Šiuo metu École des Écoles asociacijai vadovauja prof. Sabina Dhein, Hamburgo muzikos ir teatro universiteto Teatro akademijos direktorė.  

Lietuvos muzikos ir teatro akademija yra École des Écoles asociacijos narė nuo 2009 metų. Ji taip pat yra aljanso FilmEU, Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos (AEC), Šiaurės šalių muzikos akademijų asociacijos (ANMA), Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA), Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos (ECMTA), Europos teatro mokyklų ir akademijų sąjungos (E:UTSA) ir Kino ir televizijos mokyklų asociacijos (CILECT) narė. Be to, Lietuvos muzikos ir teatro akademija aktyviai dalyvauja „Nordplus“, Europos operos akademijos (EOA) veiklose. 

2024 04 17

2024.04.15

Lėlių ir objektų teatras – nuolatinis gyvenimo, savęs ir teatro tyrinėjimas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija šįmet kviečia studijuoti teatro meną pagal naują, unikalią specializaciją – Lėlių ir objektų teatrą. Šios studijos vyks uostamiestyje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.

Ką žinome apie Lėlių ir objektų teatrą? O apie studijas Klaipėdoje? Klaipėdos lėlių teatro, kurio komanda itin prisidėjo ruošiantis šioms studijoms, režisierė ir aktorė Karolina Jurkštaitė teigia, kad šios studijos yra nuolatinis tiek gyvenimo, tiek savęs, tiek paties teatro tyrinėjimas, o ne toks greitas Klaipėdos tempas meno žmonėms yra privalumas, nes suteikia galimybę susitelkti į kūrybą. Apie tai ir daugiau kviečiame skaityti interviu su viena iš naujos Lėlių ir objektų teatro specializacijos dėstytojų K. Jurkštaite.

Kokiai asmenybei rekomenduotumėte rinktis šią specializaciją?

Lėlių teatras iš esmės yra labai platus ir gilus reiškinys. Jame yra visko: spalvų, įdomiausių formų, garsų, muzikos, įvairių materijų, technikų… Ir visa tai yra nuolatiniame judėjime.

Iš viso to natūraliai išplaukia lėlininko portretas – tai yra žmogus, pirmiausiai mylintis visas meno šakas, nes šiame teatro žanre jos visos telpa ir atranda savo vietą. Kaip ir kituose menuose, taip ir šiame svarbios savybės yra kantrybė, darbštumas, empatija, įsiklausymas, iniciatyva, noras ir sugebėjimas dirbti komandoje, meniniai ir kūrybiniai gabumai, humoro jausmas.

Kaip vienu sakiniu apibūdintumėte Lėlių ir objektų teatro fenomeną?

Lėlių teatro fenomenas slypi simbolinėje lėlės atgijimo arba gimimo akimirkoje, kuri dabar, kaip ir skirtinguose istoriniuose laikotarpiuose, neša sakralumo idėją.

Kuo tapsiu baigęs Lėlių ir objektų teatro studijas? Ar būsiu aktorius? Ar režisierius? Kokia karjera manęs laukia?

Lėlininko profesija, jeigu ją tikrai pamilsite, tampa labiau gyvenimo būdu nei karjera. Tai yra nuolatinė kūryba ir nuolatinis tyrinėjimas tiek gyvenimo, tiek savęs, tiek paties teatro. Kartu tai ir ekspresyvus, išraiškingas ir šiuolaikiškas menas, kuris neleidžia užsisėdėti vietoje.

Vykstant studijoms visi studentai mokysis lėlių ir objektų teatro režisūros, lėlių atgaivinimo meno, lėlių gamybos ir scenografijos, lėlių teatro dramaturgijos rašymo principų ir daugelio kitų lėlių teatro elementų. Jau studijuojant kiekvienam pradeda aiškėti mėgstama kryptis: vieniems tai režisūra, kitiems labiau veriasi aktoriniai gabumai, treti panorės tapti lėlių teatro dailininkais arba lėlių kūrėjais ir pasiners į gamybos procesus.

Kokios studijos, kokie dėstytojai ir aplinka laukia būsimų studentų?

Studijos orientuotos į profesionalių lėlininkų ugdymą. Programoje numatyta studentus supažindinti su įvairiomis lėlių teatro rūšimis ir technikomis, lėlių ir objektų valdymo principais, režisūrinės minties išlaikymo galimybėmis. Kurdami programą nemažai dėmesio skyrėme ir vizualiesiems menams: dailei, skulptūrai, scenografijai, taip pat lėlių teatro istorijai, lėlių teatro dramaturgijos kūrimui ir aktoriniam dainavimui, judesiui, ritmikai. Žinios bus gilinamos akademinėse teorinėse paskaitose, susijusiose su menais, psichologija, vadyba ir t. t. Numatyta išvykų, susitikimų su lėlininkais, lėlių kūrėjais, bendravimas su jais.

Papasakokite, kokie mokymosi Klaipėdoje privalumai?

Pirma į galvą šaunanti mintis yra jūra. Juk kūrybingam žmogui jūra, lengvai pasiekiama gamta, lėtesnis ritmas padeda susikoncentruoti į kūrybą ir tikrai yra privalumas. Klaipėda nuolatos dūzgia tik vasarą, o nuo rudens ji pradeda rimti. Tai nereiškia, kad Klaipėdoje nebelieka kultūrinio gyvenimo – jis persikelia iš išorinio šurmulio į vidines galerijų, kavinukių, teatrų patalpas.

Nuoširdus palinkėjimas būsimam studentui.

Kiekvienam stojančiajam linkiu įsiklausyti į save, neskubėti prieš pasirenkant studijų kryptį ir surasti savo gyvenimo profesiją. Rinktis tai, kas atliepia jūsų vidų – tuomet jūs ne dirbsite, o tiesiog gyvensite ir, žinoma, sukursite ką nors gražaus ir prasmingo.

2024 04 15

2024.04.12

Tarptautinės organizacijos „École des Écoles“ renginiai Akademijoje

Kitą savaitę tarptautinė organizacija „École des Écoles“ (EdE) Vilniuje organizuoja dviejų renginių ciklą. Pirmasis renginys, vyksiantis balandžio 15-17 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – seminarų, diskusijų bei dirbtuvių sesija apie autorystės teatro srityje ypatumus, kuriuos ves LMTA dėstytojai, žymūs Lietuvos teatro ir šokio atstovai, kūrėjai bei kritikai. Antroje ciklo dalyje balandžio 17-19 dienomis numatomas neeilinis EdE narių susirinkimas. 

RENGINIŲ PROGRAMA (EN)

„École des Écoles“ (EdE) yra Europos tinklas, skirtas scenos menų srities dėstytojams ir studentams. EdE sudaro mokyklos partnerės iš Ispanijos, Katalonijos, Vokietijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Lietuvos, Belgijos, Katalonijos, Šveicarijos, Nyderlandų ir Norvegijos. Šiuo metu EdE vadovauja Sabina Dhein – Hamburgo aukštosios muzikos ir dramos mokyklos Teatro akademijos direktorė. 

Pastaraisiais metais tinklas siekė stiprinti Europos teatro mokyklų mokytojų mainų galimybes. EdE siekia plėtoti mokyklų partnerių bendradarbiavimą rengdamas seminarus, praktinius užsiėmimus ir susitikimus.

Skaityti daugiau apie École des Écoles (EdE)

Europos teatras keičiasi: temos, gamybos procesai, autorystės supratimas, kolektyvinė kūryba ir emocinė gerovė kelia didelį susidomėjimą. Kvestionuojamos vertikalios hierarchijos verčia patirti esminius pokyčius kūrybiniuose procesuose bei režisūroje.
Kaip užtikrinti demokratišką kūrybą ir bendrą autorystę tradicinėse teatro aplinkose? Kaip prisitaikyti prie naujų pedagoginių reikalavimų ir mokyti teatro kūrėjus? Tai tik keletas svarbiausių klausimų, kurie bus aptariami Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius) balandžio 15-17 dienomis organizuojamame seminare-diskusijoje „Autorystė teatre: nuo režisieriaus ir teksto iki balsų įvairovės“.
Į šį seminarą kviečiami teatro ir scenos menų pedagogai ir praktikai, taip pat kitų disciplinų atstovai, praktiškai išnagrinėti skirtingus požiūrius į autorystės klausimą teatro kūryboje. Seminaro tikslas – pasikeisti įvairiais požiūriais, praktika ir patirtimi apie skirtingus bendradarbiavimo būdus.

Seminarą sudarys trys skirtingos dirbtuvės:

  1. „Režisūra naujai“ („Reimagining directing“)
  2. „Kūnų pasakojamos istorijos. Šokio dramaturgijos tyrinėjimai“ („The stories bodies tell. Exploring Dance Dramaturgy“)
  3. „Pajuoka ir žaismingumas: kitokio požiūrio į teatro autorystę paieškos“(„Clowning and playfulness: in search of a different approach to theatre authorship“)

Dirbtuves ves LMTA dėstytojai, žymūs Lietuvos teatro ir šokio atstovai, kūrėjai bei kritikai – Yana Ross, Augustas Gornatkevičius, Naubertas Jasinskas, Agnija Šeiko, Goda Dapšytė, Žilvinas Beniušis.

Balandžio 17-19 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks „École des Écoles“ tinklo narių neeilinis susirinkimas. Jo metu bus aptariama organizacijos įvykdyta ir numatoma veikla, renkami nauji nariai į įstaigos valdybą.

„École des Écoles“ renginiuose Vilniuje dalyvaus scenos menų srities atstovai iš Lietuvos, Ukrainos, Danijos, Belgijos, Šveicarijos, Rumunijos, Portugalijos, Prancūzijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės.

2024 04 12

2024.04.11

LMTA pripažinimas Sakartvele

Kovo pabaigoje Tbilisio Šota Rustaveli kino ir teatro universitete vyko 14-asis tarptautinis studentiškų etiudų festivalis, kuriame dalyvavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros studentai ir režisierius, aktorius profesorius Valentinas Masalskis.

Klaipėdos fakulteto studentė Goda Dambrauskaitė (vaidybos I k.) laimėjo vieną iš keturių pagrindinių prizų už geriausios aktorės pasirodymą, o prof. Valentino Masalskio paskaita apie aktorystės meną susilaukė didžiulio susidomėjimo. Sveikiname pirmakursę su pasiekimais!

Šiemet renginyje dalyvavę studentai, dėstytojai, dekanai ir katedrų vedėjai iš Lenkijos, Vengrijos, Izraelio, Graikijos, Kinijos, Sakartvelo, Azerbaidžano, Armėnijos ir Lietuvos lankėsi paskaitose, dirbtuvėse, Sakartvelo universiteto įvairių paskaitų pristatymuose, susitikime su premjere bei Lėlių teatre. 

Tarptautinį etiudų festivalį 2009 m. įkūrė Sakartvelo Šota Rustaveli kino ir teatro universito Dramos fakultetas. Jį kasmet organizuoja studentų savivalda, minint Pasaulinę teatro dieną.

2024-04-11

2024.04.10

Tarptautinės kino meistriškumo dirbtuvės „Vasaros MEDIA studija 2024“ kviečia registruotis!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Audiovizualinių menų industrijų inkubatoriumi jau 26-ąjį kartą Neringoje organizuoja tarptautines kūrybines dirbtuves kino specialybių studentams ir jauniesiems industrijos profesionalams „Vasaros MEDIA studija 2024“. Dalyviai kviečiami registruotis į projektą iki 2024 m. balandžio 30 d.

Kurti ir tyrinėti kino subtilybes planuojama atrinkti 40 dalyvių. Visi jie bus kviečiami 2024 m. birželio 23 – liepos 6 d. persikelti į Neringą, kur klausysis teorinių kino industrijos profesionalų paskaitų, pristatys savo filmų idėjas, ieškos lokacjų filmavimams, atliks aktorių kastingą, filmavimo darbus ir postprodukciją. Finaliniame renginyje dalyvių sukurti filmai bus pristatyti viešoje peržiūroje, o geriausi dalyviai – apdovanoti tradicinėmis autoriaus A. Kuzmos statulėlėmis „Neringos žuvelė“.

Kūrybinės dirbtuvės skirtos jauniesiems kino kūrėjams, norintiems save išbandyti režisieriaus, scenarijaus autoriaus, vaizdo operatoriaus, garso režisieriaus bei kompozitoriaus ar prodiuserio profesijoje. Projekto dalyviai dirba  tarptautinėse kūrybinėse komandose, kur gali praktiškai keistis patirtimi ir mokytis vieni iš kitų. Kiekvienai grupę konsultuos ir teorines paskaitas ves kino profesionalai iš Lietuvos ir užsienio. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius konsultuos ir patirtimi dalinsis kino režisierius, scenaristas bei prodiuseris, „Oskaro“ nominantas Jonathan Tammuz (Didžioji Britanija-Kanada), scenaritas ir kino režisierius Damiá Serra Cauchetiez (Katalonija, Ispanija), dramaturgijos dėstytoja Susan Kelly (JAV), prodiuseriai Paul Nethercott (JAV) ir  Anna Huth (Lenkija, Austrija). Kiekviename kino gamybos ir post-produkcijos etape dalyvius lydės profesionalūs skirtingų kino departamentų atstovai – vaizdo, garso bei postprodukcijos  konsultantai.

Kasmet projektas dedikuojamas konkrečiai temai, atliepiančiai kino industrijos poreikius, pokyčius ar problemas. Šiais metais pasirinkta tema – „Scenarijaus meistriškumas“ – skatins dalyvius nerti giliau į istorijos pasakojimo niuansus ir leis ištobulintus scenarijus paversti paveikiomis kino istorijomis didžiajame ekrane. Dirbtuvės rengiamos Neringos ir Klaipėdos regionuose, išsiskiriančiuose unikaliu ir įkvepiančiu kraštovaizdžiu, pasižyminčiuose tiek gamtine, tiek urbanistine įvairove. Kūrybinės laboratorijos principu dirbančios komandos turės galimybę ne tik paversti aplinkines vietoves kino aikštelėmis, bet ir atrasti naujų, įkvepiančių vietos herojų, kurių gyvenimo istorijos persikels į kinematografinius pasakojimus.

Dalyvio mokestis – 400 EUR. Į kainą įskaičiuota kelionė iš Vilniaus į Pervalką ir atgal, apgyvendinimas, maitinimas bei edukacinės veiklos.

Projekto organizatoriai skiria 5 stipendijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos bei kompozicijos katedrų studentams. Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bus kviečiami motyvuoti ir gerus akademinius rezultatus turintys studentai.

Daugiau informacijos apie projektą ir registracijos anketa – svetainėje summermediastudio.lt. Registracija vyks iki balandžio 30 d.

Projekto organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Neringos miesto savivaldybė, Kūrybiškos Europos MEDIA biuras, Erasmus+, LMTA Studentų atstovybė, VilniusTECH, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybė, Valstybinis studijų fondas, AVAKA, Studio Nethercott, „Cine Wave“, Klaipėdos kino biuras,  Liudviko Rėzos kultūros centras, Klaipėdos jaunimo teatras, „Taško“ teatras.

 

2024.04.09

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio orkestro koncertai Plungėje ir Vilniuje – jau šią savaitę

Antras pagal ilgiausią gyvavimo iki dabar trukmę simfoninis orkestras mūsų šalyje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras – pavasario sesijai parengė įspūdingą programą, kurią pristatys Plungėje ir Vilniuje vyksiančiuose koncertuose. Šį kartą simfoniniam orkestrui diriguos svečias iš Taivano – tarptautinio Eduardo Mata’os dirigentų konkurso ir Padėkos apdovanojimo, kurį įteikė Austrijos Vyriausybė, laureatas Ching-Ming Lu.  

„Aš toks laimingas, kad po šitiek daug metų galiu grįžti į Lietuvą. <…> Nekantravau susitikti su muzikantais, kūriniai yra labai gražūs, skirtingų stilių, labai džiugu matyti, kad pati programa yra labai gyva“, – taip apie pavasario sesijos koncertus kalba Ching-Ming Lu. 2003–2006 m. jis studijavo Lietuvos muzikos akademijoje ir Sibelijaus akademijoje (Suomija), kur atitinkamai dirbo kartu su Juozu Domarku ir Leifu Segerstamu.

Austrijos švietimo, meno ir kultūros ministerija praėjusiais metais įteikė Padėkos apdovanojimą dirigentui Ching-Ming Lu už jo pasiekimus muzikos meno srityje. Orkestrų, su kuriais dirba dirigentas, sąrašas iš tiesų įspūdingas – jame rasime Vienos radijo simfoninį, Budapešto festivalio, Slovakijos filharmonijos, Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrus ir kitus. Ching-Ming Lu koncertuoja Europoje, Azijoje, Amerikoje ir Afrikoje, jo koncertai buvo transliuojami Austrijoje, Prancūzijoje, Meksikoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje ir Taivane.

Kartu su simfoniniu orkestru solo programas atliks ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, tarptautinių konkursų laureatai: prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko klasės studentas Lukas Pronskus, prof. Petro Radzevičiaus alto klasės studentė Birutė Ilčiukaitė, lekt. Antano Taločkos klarneto klasės studentė Morta Jurkėnaitė ir lekt. Sigito Gailiaus mušamųjų instrumentų klasės studentas Jose Vicente Fusco (marimba).

Per renginius skambės Maxo Brucho koncertas klarnetui, altui ir orkestrui, Emmanuelio Séjourné koncertas marimbai ir styginių orkestrui, Ástoro Piazzolla’os Inverno („Žiema“) ir Verano („Vasara“) iš „Metų laikai Buenos Airėse“ smuikui ir styginiams instrumentams, taip pat Antoníno Dvořáko simfonija Nr. 9 „Iš Naujojo pasaulio“.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras įsteigtas 1953 metais. Skirtingais laikotarpiais su šiuo jaunimo orkestru dirbo ir jį ugdė ryškiausi Lietuvos batutos meistrai ir atlikėjai: Abelis Klenickis, Jurgis Fledžinskas, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Laurynas Vakaris Lopas, Robertas Šervenikas. Nuo 2013 m. orkestrui vadovauja dirigentas prof. Martynas Staškus.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninį orkestrą sudaro Styginių bei Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrų studentai, kurie kasmet pavasarį ir rudenį susiburia kartu muzikuoti ir rengia naujas programas. Tuomet Lietuvos muzikos ir teatro akademijos erdvės prisipildo orkestro repeticijų garsų, sienas drebina didingas repetuojančio kolektyvo skambesys. Dirbti su orkestru neretai kviečiami ir kviestiniai dirigentai.

Koncertai vyks balandžio 11 d., ketvirtadienį, 18 val. Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų Žirgyno salėje (Parko g. 5, Plungė) ir balandžio 12 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Renginiai nemokami.

Renginiai

2024/05/18

Virtuali atvirų durų diena būsimiems LMTA magistrantams | 2024

2024 m. gegužės 18 d., šeštadienį, 13 val.
Platformoje „Zoom“

VIRTUALI ATVIRŲ DURŲ DIENA BŪSIMIEMS LMTA MAGISTRANTAMS

Kviečiame jungtis prie LMTA magistro studentų gretų! Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kviečiame studijuoti ir kitų aukštųjų mokyklų absolventus.

Renginio metu Jūsų laukia ne tik formalus studijų programų pristatymas, bet ir klausimų-atsakymų sesija, kurioje bus galima gauti  č i a   i r   d a b a r  atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Susitikime gegužės 18 d. 13 val. platformoje „Zoom“.

Būtina išankstinė registracija: https://forms.office.com/e/bk5ua1ccCM

Kodėl verta rinktis mūsų magistro studijas?

  • Siūlome platų studijų programų spektrą, leidžiantį plėtoti asmenines kūrybines galias ir profesionalius įgūdžius
  • Mokysitės pas geriausius savo srities ekspertus
  • Galimybė bendradarbiauti ir kurti su tarptautiniais menininkais bei mokslininkais
  • Valstybės finansuojamos studijų programos

Daugiau apie magistro studijas LMTA galite rasti čia: https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/ii-pakopa-magistranturos-studijos/

Laukiame Jūsų LMTA virtualioje atvirų durų dienoje – vieta, kur prasideda mokslas ir kūryba!

2024/05/20

LMTA FORTEPIJONO IR VARGONŲ KATEDROS STUDENTŲ BAIGIAMASIS KAMERINIO ANSAMBLIO EGZAMINAS-KONCERTAS

2024 m. gegužės 20 d., pirmadienį, 14 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA FORTEPIJONO IR VARGONŲ KATEDROS STUDENTŲ BAIGIAMASIS KAMERINIO ANSAMBLIO EGZAMINAS-KONCERTAS

LMTA vargonininkai:
Dailius Kavalevskis (doc. dr. Balys Vaitkus)
Akvilė Kergytė (doc. Jarūnė Barkauskaitė)
Evelina Grinevič-Trenkamp (prof. Renata Marcinkute Lesieur)

Solistai:
Lėja Danielė (sopranas)
Justyna Jacevič (mecosopranas)
Gunta Gelgotė (sopranas)
Gabija Utaraitė (sopranas)
Julija Sasnauskaitė (fleita)
Vytenis Giknius (fleita)
Julius Kletas Jonušas (violončelė)

Programoje: G. F. Händel, J. S. Bach, A. Vivaldi, B. Godard ir kt.

Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame!

2024/05/20 - 2024/05/21

LMTA PIANISTŲ BAIGIAMIEJI

2024 m. gegužės 20-21 dienomis
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
LMTA PIANISTŲ BAIGIAMIEJI
 
Dalyvauja LMTA Fortepijono ir vargonų katedros IV kurso studentai
 
Gegužės 20 d.
10:00 | Jonas Benjaminas Balsys
10:45 | Marija Guščiūtė
11:45 | Kamilė Kaučikaitė
12:30 | Jonas Dovydas Kiauka
14:00 | Skirmantė Kirkliauskaitė
14:45 | Evelina Maknytė
 
Gegužės 21 d.
10:00 | Gerda Mikalauskaitė
10:45 | Rūta Naruševič
11:45 | Aidana Rantinšaitė
12:30 | Mažena Šalkevič
14:00 | Anastasija Šumskaitė
14:45 | Dovilė Vaizgielaitė
 
Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame
2024/05/22 - 2024/05/24

PROF. DR. PAULO DE ASSIS (ORPEUS INSTITUTAS, BELGIJA) PASKAITŲ IR SEMINARŲ CIKLAS

2024 m. gegužės 22–24 d.

PROF. DR. PAULO DE ASSIS (ORPEUS INSTITUTAS, BELGIJA) PASKAITŲ IR SEMINARŲ CIKLAS

2024 m. gegužės 22–24 d. LMTA viešės prof. dr. Paulo de Assis (Orpheus institutas, Belgija), surengsiantis viešą paskaitą ir seminarą meno ir menotyros doktorantams, studentams, LMTA bendruomenei ir alumnams.

Kviečiami dalyvauti visi, studijuojantys, besidomintys aktualiais meniniais tyrimais. Paskaita ir seminaras vyks anglų kalba.


Gegužės 22 d. (trečiadienis), 14 val. (LMTA Centriniai rūmai)
Paskaita Artistic Research: Forging Aesthetico-epistemic Relational Art Practices

Art and society are undergoing an epochal transformation. Digital tools, information-driven systems, and new technologies are inducing a major epistemic revolution, radically altering our conception of who we are, how we relate to each other, what we do, how we conceive of reality, and how we interact with the world. Primarily associated with processes of digitisation, much attention has been given to the technical and technological apparatuses that directly impacted and changed our lives in the last decades: innumerable microelectronic devices, countless software tools, growing network-systems, widely available big data, instant informational flow and widely accessible artificial intelligence. This transformation profoundly challenges institutions and discourses, leading to an unavoidable rearrangement of human practices and to a redefinition of major societal constructs. It also leads to new modes of knowledge production, forms of human interaction, perspectives on the natural world, and artistic expressions.

Western art music is also undergoing a significant historical shift. From the invention of notation by Guido of Arezzo around the year 1000 to the late twentieth-century avant-gardes that explored the limits of action- and hyper-notation, this tradition now appears increasingly historical and disconnected from contemporary challenges. Having moved beyond its initial oral phase and a subsequent epoch dominated by written/symbolic artifacts (scores), music culture now thrives in the digital realm, where ‘sound’—whether recorded or digitally produced—is central. Additionally, the integration of sound with visuals, scenic contexts, and semantic associations shifts the focus from the autonomy of the artwork to a relational (post-)aesthetics that fosters new modes of sensorial and epistemic engagement.

In this context, artistic research emerges as a highly promising vehicle for innovation in the arts and music worlds. By merging artistic practice with epistemic inquiry, artistic research creates new networks that encompass both tangible and intangible elements, material particles, and abstract diagrams. This approach engages both practitioners and audiences in the creation and reception of diverse and diffractive outputs that intertwine thought, sense, and sensation in complex ways.

In this two-day lecture and seminar, musician and artist-researcher Paulo de Assis will explore these topics from a practitioner’s perspective. The lecture and seminar will include theoretical discussions and feature concrete examples through case studies for participant discussion and interaction. Furthermore, individual coaching sessions will be an integral part of actively engaging participants.

Susitinkame 14 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre (LMTA Centriniai rūmai, Gedimino 42, Vilnius).


Gegužės 23 d. (ketvirtadienis), 14.30 val. (LMTA Kongresų rūmai)
Seminaras ir meno doktorantų individualių projektų aptarimas

Susitinkame 14.30 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 311 aud. (LMTA Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6, Vilnius).


Profesorius dr. Paulo de Assis (Orpheus institutas, Gentas, Belgija) yra pirmaujantis tyrėjas, derinantis muzikinę praktiką (kaip klasikinio repertuaro pianistas, eksperimentuojantis atlikėjas ir režisierius), muzikologinę XX a. Vakarų meno muzikos ekspertizę, leidybinę patirtį (kaip autorius ir redaktorius) ir plačius tarpdisciplininius interesus šiuolaikinės filosofijos ir epistemologijos srityje. Pastaruosius dvylika metų jis dirba meno tyrimų srityje: buvo ERC dotacijos pagrindinis tyrėjas (2013–2018), yra tarptautinės konferencijų serijos „Deleuze and Artistic Research“ įkūrėjas ir pirmininkas, „Rowman & Littlefield International“ (Londonas/Niujorkas) knygų serijos „Artistic Research“ redaktorius. Trijų monografijų ir 14 rinktinių autorius savo darbuose ir renginių cikluose plėtoja inovatyvius konceptus ir prieigas, kurios turi milžinišką poveikį tarptautinei meninių tyrimų plėtrai ir prestižui. Prof. dr. Paulo de Assis dėsto ir konsultuoja jaunuosius tyrėjus daugelyje Europos šalių ir JAV, yra Europos mokslo fondo, Šveicarijos nacionalinės mokslo tarybos, Flandrijos mokslo fondo ir kt. mokslo tyrimų politikos ir rėmimo institucijų ekspertas.


Daugiau informacijos:
LMTA mokslo centras
Prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė
El. paštas ruta.staneviciute@lmta.lt 
Tel. +370 604 07707

Dr. Božena Čiurlionienė
El. paštas: doktorantura@lmta.ltbozena.ciurlioniene@lmta.lt

2024/05/22

LMTA PIANISTŲ-KONCERTMEISTERIŲ SKAITYMO IŠ LAPO KONKURSAS

2024 m. gegužės 22 d., trečiadienį, 10 val.
LMTA Centrinių rūmų 308 auditorijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
LMTA PIANISTŲ-KONCERTMEISTERIŲ SKAITYMO IŠ LAPO KONKURSAS
 
Bakalaurų ir magistrantų kategorijose
 
Reikalavimai:
1. Baroko epochos kūrinys (ar jo dalis) fortepijonui
2. Instrumentinio kūrinio su solistu atlikimas
3. Vokalinio kūrinio su solistu atlikimas
4. Vokalinio kūrinio su solistu transponavimas*
*Magistrantūros studentams
 
Vertinimo komisija:
doc. Irena Markauskienė (pirmininkė)
prof. Irena Armonienė
prof. Audronė Kisieliūtė
lekt. dr. Eglė Kižytė-Ramonienė
lekt. dr. Giedrė Muralytė-Eriksonė
 
Konkurso sekretorė
lekt. dr. Eglė Kižytė-Ramonienė
 
Registruotis adresu:
egle.ramoniene@lmta.lt iki 2024 m. gegužės 20 d. 12 val.
 
Maloniai kviečiame!
2024/05/23 - 2024/05/24

LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS MAGISTRANTAI

2024 m. gegužės 23–24 dienomis
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS MAGISTRANTAI
 
2024 05 23 / 14:00
Magistrantai:
14:00 | Jonė Barbora Kiznė (smuikas)
14:40 | Anton Holiaka (smuikas)
15:45 | Aušrinė Rukšėnaitė (smuikas)
16:30 | Rokas Stunžėnas (kontrabosas)
 
Pianistės:
Aušrinė Garsonaitė-Šiškienė
Martyna Kloniūnaitė-Dumbravė
Kotryna Grigienė
 
Taip pat dalyvauja Milda Kraujutaitytė (smuikas)
 
Programoje: H. I. F. von Biber, J. S. Bach, M. Berezovskyi, W. A. Mozart, G. Bottesini, H. Fryba, D. Klebanov, N. Rota, A. Arutiunian, V. Barkauskas, B. Kutavičius, A. Šenderovas, V. Bartulis ir kt.
 

2024 05 24 / 14:00
Magistrantai:
14:00 | Birutė Ilčiukaitė (altas)
14:50 | Martynas Grigas (altas)
16:00 | Emilija Minkevičiūtė (altas)
16:50 | Lukas Cikanavičius (violončelė)
17:50 | Vladas Zacharov (kontrabosas)
 
Pianistės:
Daiva Povilaitienė, Marija Bilinska
Martyna Kloniūnaitė-Dumbravė
 
Taip pat dalyvauja:
Rūta Buišaitė (altas), Skirmantas Latvaitis (altas)
Marius Dominykas Sakavičius (violončelė),
Rokas Stunžėnas (kontrabosas)
Styginių kvartetas: Adriana Černiukaitė (smuikas),
Dina Novikova (smuikas), Skirmantas Latvaitis (altas),
Kornelija Morkevičiūtė (violončelė)
 
Programoje: G. Ph. Telemann, J. S. Bach, F. Schubert, M. Bruch, E. Elgar, R. Clarke, P. Hindemith, G. Cassado, H. Fryba, N. Rota, A. Schnittke, J. Gruodis, M. K. Čiurlionis, B. Dvarionas–J. Dvarionas, A. Šenderovas
 
Renginys nemokamas, maloniai kviečiame
2024/05/25 - 2024/06/03

LMTA DOKTORANTAI: IEVA JACKEVIČIŪTĖ (REŽISŪRA)

2024 m. gegužės 25 d. – birželio 3 d.

LMTA DOKTORANTAI: IEVA JACKEVIČIŪTĖ (REŽISŪRA)

DOKTORANTŪROS MENO PROJEKTO „SPEKTAKLIŲ VAIKAMS IKI PENKERIŲ METŲ KŪRYBOS YPATUMAI“ GYNIMAS

Meno projekto kūrybinės dalies gynimas (Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius)
Gegužės 25 d. | 15:00 ir 17:00 | Spektaklis vaikams „Namai“ (0-3 m.)
Gegužės 26 d. | 15:00 ir 17:00 | Spektaklis vaikams „Lopšinė Žemei“ (3-5 m.)
Gegužės 31 d. | 10:00 ir 18:00 | Spektaklis vaikams „Aš kaip ir tu“ (3-5 m.)
Birželio 1 d. | 15:00 ir 18:00 | Spektaklis vaikams „Gaja Mara“ (0-3 m.)
Bilietus platina BILIETAI.LT

Meno projekto teorinės dalies gynimas
Birželio 3 d., 11 val., LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Įėjimas nemokamas

Meno projekto vadovai:
Kūrybinės dalies vadovė doc. Renata Valčik
Tiriamosios dalies vadovė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė
Konsultantė doc. dr. Olga Lapina

Meno projekto gynimo taryba:
Pirmininkė: prof. Agnija Šeiko (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002)
Nariai: doc. dr. Brigita Bublytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002)
prof. dr. Paul Allain (Kento universitetas, Jungtinė Karalystė, scenos ir ekrano menai)
prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, filologija H 004)
prof. dr. Rasa Vasinauskatė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

© Arvydo Gudo nuotr.

 

2024/05/27 - 2024/05/29

WOLFGANGO KLOSO ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

Gegužės 27 d. 10:00-16:30 ir 29 d. 10:00-13:00
LMTA Kongresų rūmų (Tilto g. 16) 207 auditorijoje

WOLFGANGO KLOSO ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

Wolfgangas Klosas baigė Vienos muzikos ir teatro koledžą. Altininkas koncertuoja solo su žymiais orkestrais prestižinėse pasaulio salėse, buvo Vienos simfoninio orkestro, taip pat Tonhalle orkestro Ciuriche solistas. Didžiausią tarptautinį pripažinimą pelnė kaip Vienos styginių trio narys (nuo 1981 m.). Su šiuo kolektyvu Wolfgangas Klosas koncertavo įvairiuose festivaliuose, įrašė kompaktinių plokšelių.

1977-1989 m. altininkas dėstė Vorarlbergo konservatorijoje, nuo 1989 m. yra Vienos Muzikos ir teatro universiteto profesorius, 1991-2002 m. buvo styginių instrumentų katedros vedėjas, 2002-2005 m. – universiteto prorektorius. W. Klosas nuolat dalyvauja muzikinių konkursų vertinimo komisijų darbe, yra kviečiamas vesti alto meistriškumo kursus visame pasaulyje.

PROGRAMA

Gegužės 27 d.
10:00 Marija Vaitkutė
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Sonata smuikui solo nr. 1 g-moll, BWV1001
Adagio
Fuga

10:45 Nida Barbora Einikytė
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Suita violončelei solo nr. 3 C-dur, BWV 1009
Courante
Sarabande

11:30 Gabriella Elizabeth Snipes
Ernst Bloch (1885-1977)
Suite Hébraïque (Hebraiškoji siuita) altui ir fortepijonui
I d. Rhapsody

12:15 Rugilė Strėla
Georg Philipp Telemann (1681-1767)
Koncertas altui G-dur, TWV 51:G9
I d. Largo
IId. Allegro
III d. Andante
IV d. Presto

14:00 Gabrielė  Mickevičiūtė
Max Reger (1873-1916) 
Siuita altui solo nr. 1 g-moll, op. 131
III d. Andante sostenuto
IV d. Molto vivace

14:45 Kristina Bernadickaitė
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Suita violončelei solo nr. 5 c-moll, BWV 1011
Prelude

15:30 Leonor Viveiros
Paul Hindemith (1895-1963)
Koncertas altui Der Schwanendreher
I d. Zwischen Berg und tiefem Tal (Langsam; Mäßig bewegt, mit Kraft)

Gegužės 29 d.

10:00 Martynas Grigas
Paul Hindemith (1895–1963)
Sonata altui solo nr. 1, op. 25
III d. Sehr langsam
Alfred Schnittke (1934-1998)
Koncertas altui
I d. Largo

10:45 Birutė Ilčiukaitė
Rebecca Clarke (1886-1979)
Sonata altui ir fortepijonui
I d. Impetuoso
Edward Elgar (1857-1934)
Koncertas violončelei e-moll op. 85 (Lionelio Tertiso versija altui)
I d. Adagio; Moderato

11:30 Rūta Buišaitė
Johannes Brahms (1833-1897)
Sonata altui ir fortepijonui nr. 1 f-moll, op. 120
I d. Allegro appassionato

12:15 Emilija Minkevičiūtė
Franz Schubert (1797-1828)
Sonata Arpeggione D.821 (versija altui su fortepijonu)
I d. Allegro moderato

 

 

2024/05/30 - 2024/05/31

LMTA DOKTORANTAI: MILDA AL-SLAMAH (REŽISŪRA)

2024 m. gegužės 30-31 d. 
 
LMTA DOKTORANTAI: MILDA AL-SLAMAH (REŽISŪRA)
 
DOKTORANTŪROS MENO PROJEKTO „SAVARANKIŠKOS TEATRO KŪRĖJOS SUVARŽYMŲ ĮVEIKA: SĄMONĖS TEATRO LINK“ GYNIMAS
 
Meno projekto kūrybinė dalis
2024 m. gegužės 30 d., ketvirtadienį, 15 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
Meno projekto teorinė dalis
2024 m. gegužės 31 d., penktadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
Vadovai
Kūrybinės dalies vadovai: prof. Christos Passalis, doc. dr. Olga Lapina.
Tiriamosios dalies vadovė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.
 
Gynimo taryba
Pirmininkas – prof. Darius Meškauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002).
Nariai:
prof. Viktorija Kuodytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002);
prof. dr. Paul Allain (Kento universitetas, Jungtinė Karalystė, scenos ir ekrano menai);
doc. dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, socialiniai mokslai, psichologija s 006);
prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, filologija H 004).
 
2024/05/30 - 2024/05/31

LMTA DOKTORANTAI: VESTA GRABŠTAITĖ (REŽISŪRA)

2024 m. gegužės 30-31 d.
 
LMTA DOKTORANTAI: VESTA GRABŠTAITĖ (REŽISŪRA)
 
DOKTORANTŪROS MENO PROJEKTO „PAGRINDINIAI VAIDYBOS FENOMENO DĖSNIAI: KITO TIKRUMO ĮTEIGIS“ GYNIMAS
 

Meno projekto kūrybinė dalis 
2024 m. gegužės 30 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

 
Meno projekto teorinė dalis 
2024 m. gegužės 31 d., penktadienį, 14 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
Vadovai
Kūrybinės dalies vadovas prof. Darius Meškauskas
Tiriamosios dalies vadovės: doc. dr. Ramunė Balevičiūtė, doc. dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė, prof. habil. dr. Alfonsas Vainoras
 
Gynimo taryba
Pirmininkė – prof. Viktorija Kuodytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002)
Nariai:
doc. Mantautas Krukauskas Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)
prof. dr. Paul Allain (Kento universitetas, Jungtinė Karalystė, scenos ir ekrano menai)
prof. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, filologija H 004)
 
 
 
2024/06/01

LEIDINIO „DAINOS CHORUI“ PRISTATYMAS

2024 m. birželio 1 d., šeštadienį, 17:00 val.
LMTA J. Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
LEIDINIO „DAINOS CHORUI“ PRISTATYMAS

Vytautas Laurušas (1930–2019) – žymus lietuvių operos, vokalinės ir instrumentinės muzikos kūrėjas, taip pat kultūros ir meno veikėjas, pedagogas. 1963-1975 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius bei meno vadovas, 1971-1989 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos valdybos pirmininkas, 1983-1994 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektorius, 1996-2003 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikos fondo pirmininkas ir tarybos narys. Išugdęs būrį kompozitorių, sukūręs ne vienam puikiai žinomą kūrinį, paliko neišdildomą pėdsaką muzikos pasaulyje.

2020-ieji buvo paskelbti kompozitoriaus V. Laurušo metais, atkreiptas dėmesį į jo muziką chorams, muzikinę veiklą. Įprasminti kompozitoriaus kūrybą ėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, choro dirigentas bei pedagogas Rolandas Aidukas, bendradarbiaudamas kartu su kompozitoriaus šeima, inicijavo natų rinkinio „Dainos chorui“ sudarymą ir išleidimą. V. Laurušas muziką rašė įvairios sudėties chorams, pagal jų tipus sudarytas „Dainos chorui“ leidinys.

Kviečiame birželio 1 d. 17.00 val. atvykti į Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje J. Karoso salėje vyksiantį natų rinkinio „Dainos chorui“ pristatymą (sud. R. Aidukas). Renginio metu skambės žinomi kompozitoriaus kūriniai chorams, kuriuos atliks Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras (vadovė Judita Taučaitė, chormeisterė – koncertmeisterė Greta Balzaravičiūtė) bei Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choras „Cantus gracilis“ (meno vadovas ir dirigentas Rolandas Aidukas, chormeisteris Evaldas Steponavičius, koncertmeisteris Patrikas Radzevičius). Taip pat renginyje dalyvauja Vinco Kudirkos premijos laureatė dr. prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, kompozitorius doc. Antanas Jasenka.

Renginį veda Dominykas Žvirblis.

Leidinio sudarytojas Rolandas Aidukas.

Knygos viršelio dailininkas Giedrius Laurušas.

Išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija, spausdino UAB „Ciklonas“.

Įėjimas laisvas! Maloniai kviečiame atvykti.

Organizatorius LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

2024/06/03 - 2024/06/05

LMTA DOKTORANTAI: JOANA DAUNYTĖ (ARFA)

2024 m. birželio 3-5 d. 
 
LMTA DOKTORANTAI: JOANA DAUNYTĖ (ARFA)
 
DOKTORANTŪROS MENO PROJEKTO „KOMPOZITORIAUS IR ATLIKĖJO BENDRADARBIAVIMAS: LIETUVIŠKOJO ARFOS REPERTUARO FORMAVIMAS XXI AMŽIUJE“ GYNIMAS
 
Meno projekto kūrybinė dalis
2024 m. birželio 3 d., pirmadienį, 19:30 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
Meno projekto kūrybinė dalis
2024 m. birželio 5 d., trečiadienį, 9:30 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
Vadovai
Kūrybinės dalies vadovė prof. Isabelle Perrin
Tiriamosios dalies vadovė doc. dr. Audra Versekėnaitė-Efthymiou
 
Gynimo taryba
Pirmininkas – prof. Petras Radzevičius (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)
Nariai:
prof. Jonas Tankevičius (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)
prof. Florence Sitruk (tarptautiniu lygiu pripažinta menininkė, Vokietija)
doc. dr. Laima Budzinauskienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
2024/06/11 - 2024/06/13

LMTA DOKTORANTAI: VILTĖ ŽAKEVIČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)

2024 m. birželio 11-13 d. 
 
LMTA DOKTORANTAI: VILTĖ ŽAKEVIČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)
 
DOKTORANTŪROS MENO PROJEKTO „MUZIKINĖS FAKTŪROS KONSTRUKTYVUMAS XXI AMŽIAUS LIETUVIŲ KOMPOZITORIŲ KŪRYBOJE“ GYNIMAS
 

Meno projekto kūrybinė dalis
2024 m. birželio 11 d., antradienį, 15 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje Gedimino pr. 42, Vilnius)

 
Meno projekto teorinė dalis
2024 m. birželio 13 d., ketvirtadienį, 9 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
Vadovai
Kūrybinės dalies vadovas prof. dr. Ričardas Kabelis
Tiriamosios dalies vadovė prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė
 
Gynimo taryba
Pirmininkas: prof. Vykintas Bieliauskas-Baltakas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)
Nariai:
prof. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)
doc. dr. Jānis Petraškevičs (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvija, muzika, kompozicija)
prof. dr. Audronė Žiūraitytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
prof. habil. dr. Leonidas Melnikas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)